PVR100AZ-B3V3,115
DigiKey Part Number
568-7473-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PVR100AZ-B3V3,115
Description
TRANS NPN 45V 0.1A SC-73
Customer Reference
Detailed Description
Bipolar (BJT) Transistor NPN + Zener 45 V 100 mA 550 mW Surface Mount SC-73
Category
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
160 @ 100mA, 1V
Mfr
Power - Max
550 mW
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
150°C (TJ)
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Transistor Type
Package / Case
TO-261-4, TO-261AA
Current - Collector (Ic) (Max)
100 mA
Supplier Device Package
SC-73
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
45 V