MRFE6VP6600NR3
DigiKey Part Number
MRFE6VP6600NR3TR-ND - Tape & Reel (TR)
MRFE6VP6600NR3CT-ND - Cut Tape (CT)
MRFE6VP6600NR3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRFE6VP6600NR3
Description
RF MOSFET LDMOS 50V OM780-4
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 50 V 100 mA 230MHz 24.7dB 600W OM-780-4L
Category
Voltage - Test
50 V
Manufacturer
NXP USA Inc.
Current - Test
100 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power - Output
600W
Part Status
Last Time Buy
Voltage - Rated
133 V
Technology
LDMOS
Mounting Type
Surface Mount
Configuration
Dual
Package / Case
OM-780-4L
Frequency
230MHz