AD024-00E-TR
DigiKey Part Number
391-AD024-00E-TR-ND - Tape & Reel (TR)
391-AD024-00E-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
391-AD024-00E-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AD024-00E-TR
Description
MAGNETIC SWITCH OMNIPOLAR 8MSOP
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Digital Switch Omnipolar Switch Digital Magnetoresistive 8-MSOP
Category
Voltage - Supply
4.5V ~ 30V
Mfr
Current - Supply (Max)
6.5mA
Series
Current - Output (Max)
24mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Output Type
Digital
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Function
Omnipolar Switch
Mounting Type
Surface Mount
Technology
Supplier Device Package
8-MSOP
Polarization
North Pole, South Pole
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)