HDF-S15-203L011
DigiKey Part Number
37-HDF-S15-203L011-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDF-S15-203L011
Description
CONN D-SUB HD RCPT 15POS PNL MNT
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Solder Cup
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
3A
Shell Size, Connector Layout
1 (DE, E) High Density
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C