956-025-010R031
DigiKey Part Number
956-25SPGE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
956-025-010R031
Description
CONN BACKSHELL 25POS 180DEG GRAY
Detailed Description
25 Position Two Piece Backshell Connector Gray 180° Unshielded
EDA/CAD Models
956-025-010R031 Models
Category
Cable Type
Round
Shielding
Unshielded
Material
Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS)
Color
Gray
Compatible D-Sub Size
25pos and HD44pos