780-M26-213R011
DigiKey Part Number
NOR1089-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
780-M26-213R011
Description
CONN D-SUB HD RCPT 26POS PNL MNT
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
780-M26-213R011 Models
Category
Termination
Solder
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
3A
Dielectric Material
Polyamide (PA6T), Nylon 6T
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C