772-E25-113R051
DigiKey Part Number
NOR1063-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
772-E25-113R051
Description
CONN D-SUB PLG 25POS PNL MT SLDR
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
772-E25-113R051 Models
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Features
Board Lock, Grounding Indents
Dielectric Material
Polyamide (PA6T), Nylon 6T
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C