183-025-213R451
DigiKey Part Number
183-025-213R451-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
183-025-213R451
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
183-025-213R451 Models
Part Status
Active
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.590" (14.99mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C