180-015-213R021_SideB
180-015-213R021
180-015-213R021
180-015-213R021
DigiKey Part Number
8815FE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
180-015-213R021
Description
CONN D-SUB HD RCPT 15POS PNL MNT
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
180-015-213R021 Models
Category
Flange Feature
Board Side (4-40)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
3A
Number of Positions
Features
Shielded
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C