178-025-613R571
178-025-613R571
178-025-613R571
DigiKey Part Number
1125MME-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
178-025-613R571
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
Detailed Description
25, 25 Position D-Sub - Stacked Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
178-025-613R571 Models
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
5A
Connector Style
Backset Spacing
0.318" (8.08mm)
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
3 (DB, B); 3 (DB, B)
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C