178-025-513R691
178-025-513R691
178-025-513R691
DigiKey Part Number
178-325FFE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
178-025-513R691
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SLDR
Detailed Description
25, 25 Position D-Sub - Stacked Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
178-025-513R691 Models
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
5A
Connector Style
Backset Spacing
0.318" (8.08mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock, Shielded
3 (DB, B); 3 (DB, B)
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C