172-025-203R011
DigiKey Part Number
37-172-025-203R011-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
172-025-203R011
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS PNL MNT
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
172-025-203R011 Models
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
500V
Flange Feature
Cable Side (4-40)
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C