FTAS00-5.7AS-4A
DigiKey Part Number
360-3652-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FTAS00-5.7AS-4A
Description
TOUCH SCREEN RESISTIVE 5.70"
Detailed Description
Resistive Touch Screen Overlay 5.70" (144.78mm) 4-Wire
Category
Width
0.06" (1.40mm)
Height
3.61" (91.60mm)
Series
Interface
4-Wire
Packaging
Box
Diagonal Screen Size
5.70" (144.78mm)
Length
4.76" (121.00mm)