FTAS00-10.4A-5
DigiKey Part Number
FTAS00-10.4A-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FTAS00-10.4A-5
Description
TOUCH SCREEN RESISTIVE 10.4"
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Touch Screen Overlay 10.4" (264.16mm) 5-Wire
Category
Width
0.08" (2.10mm)
Manufacturer
NKK Switches
Height
6.61" (167.90mm)
Series
Interface
5-Wire
Packaging
Bulk
Type
Resistive
Part Status
Active
Diagonal Screen Size
10.4" (264.16mm)
Length
8.66" (219.90mm)