SM-43TW103 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SM-43TW103 |
Description | TRIMMER 10K OHM 0.25W J LEAD TOP |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 kOhms 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 5.0 Turn Top Adjustment |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SM-43TW103 Models |
Category | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Resistance 10 kOhms | Termination Style J Lead |
Power (Watts) 0.25W, 1/4W | Size / Dimension Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm) |
Tolerance ±10% |