SLB12400H1311CX
DigiKey Part Number
SLB12400H1311CX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLB12400H1311CX
Description
2.5V 130F SMALL LITHIUM ION BATT
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.5 V Lithium-Ion Battery Rechargeable (Secondary) 130mAh
Category
Battery Chemistry
Mfr
Voltage - Rated
Series
Capacity
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.20" Dia x 1.57" H (5.0mm x 40.0mm)