PXN012-100QSJ is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Texas Instruments
In Stock: 9,140
Datasheet
N-Channel 100 V 50A 58W Surface Mount MLPAK33
8-Power VDFN
PXN012-100QSJ
DigiKey Part Number
1727-PXN012-100QSJTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PXN012-100QSJCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PXN012-100QSJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PXN012-100QSJ
Description
N-CHANNEL 100 V, 12 MOHM, STANDA
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Mfr
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
22 nC @ 10 V
Part Status
Discontinued at DigiKey
Power Dissipation (Max)
58W
FET Type
Mounting Type
Surface Mount
Technology
Supplier Device Package
MLPAK33
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V