PTVS28VP1UP,115
DigiKey Part Number
1727-4436-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-4436-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-4436-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTVS28VP1UP,115
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SOD1285
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.4V Clamp 13.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-128/CFP5
Category
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Package / Case
SOD-128
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.2A