Image for PTVS28VP1BPLJ is not available
PTVS28VP1BPLJ
DigiKey Part Number
1727-PTVS28VP1BPLJTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PTVS28VP1BPLJCT-ND
1727-PTVS28VP1BPLJDKR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTVS28VP1BPLJ
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC CFP5FL
Customer Reference
Detailed Description
45.4V Clamp 13.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount CFP5-FL
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Part Status
Discontinued at DigiKey
Applications
Telecom
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V (Max)
Package / Case
DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V