PESD2CANFD27V-UX
DigiKey Part Number
1727-PESD2CANFD27V-UXTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD2CANFD27V-UXCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD2CANFD27V-UXDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD2CANFD27V-UX
Description
TVS DIODE 27VWM 44VC SOT323
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
44V Clamp 2.5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-323
Mfr
Applications
General Purpose
Qualification
AEC-Q100
Package / Case
SC-70, SOT-323
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
27V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
44V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.5A (8/20µs)