BZB84-B4V3,215 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 5,468
Datasheet
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 4.3 V 300 mW ±2% TO-236AB
BZB84-B4V3,215
DigiKey Part Number
BZB84-B4V3,215-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZB84-B4V3,215
Description
DIODE ZENER ARRAY 4.3V TO-236AB
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
BZB84-B4V3,215 Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
3 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
4.3 V
Tolerance
±2%
Power - Max
300 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
90 Ohms