BZB84-B3V9-QR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 3.9 V 300 mW ±2% TO-236AB
BZB84-B3V9-QR
DigiKey Part Number
1727-BZB84-B3V9-QRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZB84-B3V9-QR
Description
DIODE ZENER ARRAY 3.9V TO-236AB
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Impedance (Max) (Zzt)
90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
3 µA @ 1 V
Series
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
150°C (TJ)
Part Status
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
3.9 V
Tolerance
±2%
Power - Max
300 mW