BZB784-C3V3,115
DigiKey Part Number
1727-BZB784-C3V3,115TR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-BZB784-C3V3,115CT-ND - Cut Tape (CT)
1727-BZB784-C3V3,115DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZB784-C3V3,115
Description
DIODE ZENER ARRAY 3.3V SOT-323
Detailed Description
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 3.3 V 180 mW ±5% SOT-323
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
3.3 V
Tolerance
±5%
Power - Max
180 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms