BUK6D23-40EX is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 5,858
Datasheet
N-Channel 40 V 8A (Ta), 19A (Tc) 2.3W (Ta), 15W (Tc) Surface Mount DFN2020MD-6