74HC4851PW-Q100,11
DigiKey Part Number
1727-1010-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-1010-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-1010-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
74HC4851PW-Q100,11
Description
IC MUX 8:1 195OHM 16TSSOP
Detailed Description
1 Circuit IC Switch 8:1 195Ohm 16-TSSOP
Category
Switch Time (Ton, Toff) (Max)
78ns, 78ns
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
10pF
Series
Current - Leakage (IS(off)) (Max)
100nA
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
8:1
Number of Circuits
1
On-State Resistance (Max)
195Ohm
Package / Case
16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Channel-to-Channel Matching (ΔRon)
3Ohm
Supplier Device Package
16-TSSOP
Voltage - Supply, Single (V+)
2V ~ 6V