NH25M22TA-10M-NSA3566A
DigiKey Part Number
644-1295-2-ND - Tape & Reel (TR)
644-1295-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NH25M22TA-10M-NSA3566A
Description
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz OCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 7-SMD, No Lead
Category
Output
LVCMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±3ppb
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
7-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.484" (12.30mm)