CS08403-50M
DigiKey Part Number
644-CS08403-50MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-CS08403-50MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-CS08403-50MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS08403-50M
Description
CRYSTAL 50.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz ±10ppm Crystal 8pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Frequency
50 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)