CS07103-52M
DigiKey Part Number
644-CS07103-52MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-CS07103-52MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-CS07103-52MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS07103-52M
Description
CRYSTAL 52.0000MHZ 10PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
52 MHz Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CS07103-52M Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency
52 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Load Capacitance
8pF
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms