CS07103-52M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CS07103-52M |
Description | CRYSTAL 52.0000MHZ 10PF SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 52 MHz Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CS07103-52M Models |
Category | Operating Mode Fundamental |
Mfr | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case |
Type MHz Crystal | Supplier Device Package 4-SMD (2x1.6) |
Frequency 52 MHz | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Load Capacitance 8pF | Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) |
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms |