MYTNA1R84RELA2RA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MYTNA1R84RELA2RA |
Description | DC DC CONVERTER 0.7-1.8V |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0.7 ~ 1.8V 4A 6V - 14.4V Input |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MYTNA1R84RELA2RA Models |
Category | Current - Output (Max) 4A |
Mfr | Applications ITE (Commercial) |
Series | Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Part Status Active | Efficiency 90.5% |
Type Non-Isolated PoL Module | Mounting Type Surface Mount |
Number of Outputs 1 | Package / Case 48-LGA Module |
Voltage - Input (Min) 6V | Size / Dimension 0.41" L x 0.35" W x 0.08" H (10.5mm x 9.0mm x 2.1mm) |
Voltage - Input (Max) 14.4V | Supplier Device Package 48-LGA (10.5x9) |