MYRLP330015F21RD
DigiKey Part Number
811-MYRLP330015F21RDTR-ND - Tape & Reel (TR)
811-MYRLP330015F21RDCT-ND - Cut Tape (CT)
811-MYRLP330015F21RDDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MYRLP330015F21RD
Description
DC DC CONVERTER 3.30V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 150mA 1.8V - 6V Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MYRLP330015F21RD Models
Category
Voltage - Output 1
Mfr
Current - Output (Max)
150mA
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Features
Adjustable Output
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
Non-Isolated PoL Module
Mounting Type
Surface Mount
Number of Outputs
1
Package / Case
8-PowerTDFN Module
Voltage - Input (Min)
1.8V
Size / Dimension
0.10" L x 0.08" W x 0.04" H (2.5mm x 2.0mm x 1.0mm)
Voltage - Input (Max)
6V