MYRLP330015F21RD | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MYRLP330015F21RD |
Description | DC DC CONVERTER 3.30V SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 150mA 1.8V - 6V Input |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MYRLP330015F21RD Models |
Category | Voltage - Output 1 |
Mfr | Current - Output (Max) 150mA |
Series | Applications ITE (Commercial) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Features Adjustable Output |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Type Non-Isolated PoL Module | Mounting Type Surface Mount |
Number of Outputs 1 | Package / Case 8-PowerTDFN Module |
Voltage - Input (Min) 1.8V | Size / Dimension 0.10" L x 0.08" W x 0.04" H (2.5mm x 2.0mm x 1.0mm) |
Voltage - Input (Max) 6V |