XRCGB26M000F1S1AR0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 1,112
Datasheet
26 MHz ±10ppm Crystal 6pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
XRCGB Series
XRCGB26M000F1S1AR0
DigiKey Part Number
490-XRCGB26M000F1S1AR0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XRCGB26M000F1S1AR0
Description
2.0X1.6MM 26.0MHZ CRYSTAL UNIT +
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
XRCGB26M000F1S1AR0 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Frequency
26 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
6pF