XRCGB25M000F3A16R0
DigiKey Part Number
490-XRCGB25M000F3A16R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
490-XRCGB25M000F3A16R0CT-ND - Cut Tape (CT)
490-XRCGB25M000F3A16R0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XRCGB25M000F3A16R0
Description
2.0X1.6MM 25.0MHZ CRYSTAL UNIT +
Detailed Description
25 MHz ±30ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
XRCGB25M000F3A16R0 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±35ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Load Capacitance
10pF