RDER73A223K3M1H03A
DigiKey Part Number
490-9278-1-ND - Cut Tape (CT)
490-9278-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RDER73A223K3M1H03A
Description
CAP CER 0.022UF 1KV X7R RADIAL
Detailed Description
0.022 µF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R Radial
EDA/CAD Models
RDER73A223K3M1H03A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.295" (7.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)