RDER72E223K2M1H03A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 920
Datasheet
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 462
0.022 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R Radial
RDER72E223K2M1H03A
DigiKey Part Number
490-9246-1-ND - Cut Tape (CT)
490-9246-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RDER72E223K2M1H03A
Description
CAP CER 0.022UF 250V X7R RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RDER72E223K2M1H03A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)