RDER72E103K1M1H03A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RDER72E103K1M1H03A |
Description | CAP CER 10000PF 250V X7R RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10000 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RDER72E103K1M1H03A Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Applications |
Series | Mounting Type |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Package / Case Radial |
Part Status Active | Size / Dimension 0.177" L x 0.124" W (4.50mm x 3.15mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm) |
Tolerance ±10% | Lead Spacing 0.197" (5.00mm) |