LQW32FT470M0HL
DigiKey Part Number
490-18067-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-18067-1-ND - Cut Tape (CT)
490-18067-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW32FT470M0HL
Description
FIXED IND 47UH 100MA 900 MOHM
Detailed Description
47 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 100 mA 900mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQW32FT470M0HL Models
Category
DC Resistance (DCR)
900mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
30MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)
Current - Saturation (Isat)
300mA