LQW32FT3R3M0HL
DigiKey Part Number
490-LQW32FT3R3M0HLTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-LQW32FT3R3M0HLCT-ND - Cut Tape (CT)
490-LQW32FT3R3M0HLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW32FT3R3M0HL
Description
FIXED IND 3.3UH 950MA 240 MOHM
Detailed Description
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 950 mA 240mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
240mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
150MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Saturation (Isat)
950mA
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)