GRT1555C1E821JA02D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
820 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
GRT1555C1E821JA02D
DigiKey Part Number
490-GRT1555C1E821JA02DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT1555C1E821JA02D
Description
CAP CER 820PF 25V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRT1555C1E821JA02D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)