GRT0335C1H5R0CA02D
DigiKey Part Number
490-GRT0335C1H5R0CA02DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRT0335C1H5R0CA02DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRT0335C1H5R0CA02DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT0335C1H5R0CA02D
Description
CAP CER 5PF 50V C0G 0201
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GRT0335C1H5R0CA02D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)