GRT0335C1E6R0DA02D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
TDK
6 pF ±0.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
GRT0335C1E6R0DA02D
DigiKey Part Number
490-GRT0335C1E6R0DA02DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT0335C1E6R0DA02D
Description
CAP CER 6PF 25V C0G 0201
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRT0335C1E6R0DA02D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.5pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)