GRM32ER71H475KA88K
DigiKey Part Number
490-11654-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-11654-1-ND - Cut Tape (CT)
490-11654-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM32ER71H475KA88K
Description
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
GRM32ER71H475KA88K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)