GRM32EC80G227ME05L
DigiKey Part Number
490-13973-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-13973-1-ND - Cut Tape (CT)
490-13973-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM32EC80G227ME05L
Description
CAP CER 220UF 4V X6S 1210
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6S 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
GRM32EC80G227ME05L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)