GRM3195C1H682JA01D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GRM3195C1H682JA01D |
Description | CAP CER 6800PF 50V C0G/NP0 1206 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6800 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GRM3195C1H682JA01D Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Not For New Designs | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance ±5% | Thickness (Max) 0.037" (0.95mm) |