GRM21BR72A333KA01L
DigiKey Part Number
490-3323-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-3323-1-ND - Cut Tape (CT)
490-3323-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM21BR72A333KA01L
Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
GRM21BR72A333KA01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)