GRM21BR71H474KA88L
DigiKey Part Number
490-3328-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-3328-1-ND - Cut Tape (CT)
490-3328-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM21BR71H474KA88L
Description
CAP CER 0.47UF 50V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
GRM21BR71H474KA88L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)