GRM21BR71E225KE11L
DigiKey Part Number
490-14467-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-14467-1-ND - Cut Tape (CT)
490-14467-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM21BR71E225KE11L
Description
CAP CER 2.2UF 25V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
GRM21BR71E225KE11L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)