GRM21BR60G107ME11K
DigiKey Part Number
490-GRM21BR60G107ME11KTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM21BR60G107ME11KCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM21BR60G107ME11KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM21BR60G107ME11K
Description
CAP CER 100UF 4V X5R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
GRM21BR60G107ME11K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)