GRM2165C2A391JA01D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GRM2165C2A391JA01D |
Description | CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 0805 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 390 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GRM2165C2A391JA01D Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Not For New Designs | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±5% | Thickness (Max) 0.028" (0.70mm) |